Jsem AdeMa, módní návrhářka 
a producentka fetiš oblečení

Proč to dělám?

Na trhu mi chybí elegantní a přitom sexy móda nejen pro ženy, ale taky pro muže či trans osoby. Jsem navíc kreativní člověk, co rád experimentuje s materiály a osobnostmi lidí, kteří mají rádi originalitu. A taky ne nevýznamnou věcí je, že mám latex prostě ráda! :)

Jak dlouho to dělám?

Je to už více než 15 let. Začínala jsem, když o latexu v ČR kolovaly snad jen legendy. Později jsem měla možnost pracovat pro světoznámý DeMask, a to mně posunulo o velký kus dál.

Pro koho je latex vhodný a pro koho už nikoliv?

Latex je pro kohokoliv. Nemusí jít pouze o modelky s perfektními proporcemi. Naopak. Většina mého týmu, se kterým spolupracuji na mých akcích, jsou normální lidi, s normálním zaměstnáním, se standardními proporcemi. A s většinou mých zákazníků je to stejné. Nechci vytvářet pouze nádherný idylický svět z katalogů, ale taky svět pro normální lidi. Tím ale nechci říct, že dělat s profi-modelkami mně nebaví.

Moje nejoblíbenější modelka?

Honeyhair. Mám s ní blízký pracovní vztah. Známe se řadu let a obdivuji její cestu, kam až se dostala. Ale k tomu miluji i svůj tým. Jsou to lidi, kteří se v civilu věnují standardním věcem. Jsou tam osoby z neziskového sektoru, manažeři a manažerky, dokonce majitelé firem či fyzicky pracující. Spojuje nás láska k latexu a taky společné hodnoty. Děláme spolu přehlídky, transformují se do různých rolí a přitom v normálním životě by jste je nepoznali.

Můj vztah k focení?

Ráda své modely fotím. Potřebuji k tomu ale příběh. Proto mám ráda fotografování venku. Každá fotografie, každá přehlídka, musí mít v sobě něco víc než jen prezentaci modelů. 

Já a módní přehlídky

Dělám 1-3 přehlídky ročně a je to s nimi stejné jako s focením. Nejde jen o prezentaci modelů, ale o show s příběhem, kde hlavní roli hrají nejen kostýmy, ale také lidi v nich.

Já a modeling?

To ne! Ráda věci pro modelky připravuji, dělám módní přehlídky, ale jsem v podstatě stydlivou holkou. Sebe prezentuji svými modely. Do každého z nich dám kousek sebe. Proto miluji originální návrhy, které nekopíruji nic, co existuje. Nejraději mám zákazníky, kteří mi nechají volnou ruku a do poslední chvíle nevědí, co vytvořím.